photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۱-۵۳-۰۲

مسئولین باید بدانند که مزار شهدا نوستالژی خاصی برای خانواده شهدا دارد و می‌شود گفت حریم شخصی خانواده شهداست و بیانگر پیام‌ها و خاطرات زیادی است. خاطرات دوران جنگ، توسل‌ها، درد و دل‌ها و خانواده شهدا و مردم به آن فضا و شکل و شمایل علقیت خاصی پیدا کردند.

مسئولین روی همین موضوع که خانواده‌ها و مردم حساس هستند، می‌خواهند طرحی را اجرا کنند بدون آنکه با خانواده شهدا هماهنگ و آن‌ها را توجیه کرده باشند. بسیاری از همین شهدا در همین فضا و با همین سنگ قبرها عکس‌های یادگاری دارند. موضوع گلزار شهدا یک پدیده فرهنگی – معنوی است که با خط‌کش مهندسی جور در نمی‌آید. قطعا هیچ کس مخالف زیباسازی، آسفالت یا سنگفرش شدن گلزارهای شهدا نیست. بلکه موضوع  بر سر از بین رفتن ترکیب هویتی و طبیعی این گلزارهاست که به تعبیر امام خمینی(ره)، «دارالشفای» آزادگان جهان هستند. دارالشفایی که معنویت آن به دلیل بکر بودن آن است.جا دارد مسئولان به جای اصرار بر انجام این پروژه، هزینه آن را صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و رسیدگی به خانواده‌های شهدا کنند.

DSC_3281 DSC_3282 DSC_3290 DSC_3320 DSC_3322 DSC_3328 DSC_3338 photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۰_۱۹-۰۲-۰۹ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۰_۱۹-۰۲-۵۰ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۰_۲۰-۳۳-۰۵ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۰_۲۲-۲۷-۱۱ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۰_۲۲-۲۷-۴۴ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۰۰-۰۹-۱۶ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۰۰-۱۰-۰۸ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۰۰-۵۵-۰۳ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۰۰-۵۷-۰۸ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۰-۵۶-۴۵ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۰-۵۶-۵۰ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۱-۴۵-۲۱ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۱-۴۸-۲۷ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۱-۵۰-۵۳ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۱-۵۱-۲۸ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۱-۵۱-۵۲ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۱-۵۲-۱۱ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۱-۵۳-۰۲ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۱-۵۴-۴۳ photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۱_۱۱-۵۸-۵۸

(۱)(۰)٠  نظر

نظر دهید
- در نظر دادن به شخصيت ديگران احترام بگذاريد.
- به همان صورت نظر بدهيد كه دوست داريد درمورد شما نظر داده شود.
- خلاق باشيد و با روحيه‌ى مثبت و اثرگذار در مباحث شركت كنيد.
- نظر شما به منزله امضاي شماست، سعي کنيد امضايتان زيبا باشد.
- ديدگاه هاى مندرج در سايت، لزوما بيانگر ديدگاه آیه نيست.